Altın güne nasıl başladı?
Hoşgeldiniz, Bugün 27.05.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Youtube
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Altın güne nasıl başladı?

Dünya gündemi Suriye krizi ile sıcaklığını korurken altın güne nasıl başladı?

Altın güne nasıl başladı?
Habere Puan Ver : (7/10)
04 Eylül 2013, 10:49
  

Dünya gündemi Suriye krizi ile sıcaklığını korurken, bu gelişmelere paralel olarak altın güne sakin başladı. Altının onsu 1.407 dolar civarında işlem görüyor.

Suriye'ye müdahalenin ertlenemesine yönelik sinyaller ve Amerikan Merkez Bankası FED'in varlık alımlarını sonlandıracağı ihtimaliyle altın hafta sonundan bu yana düşüşteydi. Fakat dün öğleden sonra Rusya'dan gelen "Suriye'ye doğru seyreden Akdeniz'de tanımlanamayan 2 uçan balistik cisim tespit ettik" açıklaması,  akıllara "müdahale başladı mı" sorusunu getirdi ve altın bir anda tırmanmaya başladı. İsrail'in "ABD ile ortak füze denemesi yaptık" açıklamasının ardından dün altının onsu 1.400 doları geçti. Dün gece geç saatlerde ABD temsilciler meclisi üyelerinin Obama'nın "Suriye'ye askeri müdahale" kararına saygı duyacaklarını açıklamasıyla altın 1410 dolar seviyelerini gördü.

GÜNE SAKİN BAŞLADI

Dünya'da bu sıcak gelişmeler yaşanırken, altın fiyatları güne sakin başlayarak 1.400 doların üzerinde seyrediyor. Altın'ın onsu sabah saatlerinde 1.407 dolardan işlem görüyor.

ALTIN YÜKSELECEK Mİ?

Amerikan Merkez Bankası FED'in kamuoyuna paylaşacağı Ağustos ayı toplantı tutanaklarında tahvil alım politikasını yavaş yavaş sonlandıracağını açıklamasının beklenmesi altın için yükseliş tahminleri yapılmasına neden oluor. Ayrıca dün akşam geç saatlerde ABD Temsilciler Meclisinin Başkanı John Boehner'in ve Demokrat Parti Sözcüsü Nancy Pelosi'nin Obama'nın Suriye'ye müdahale kararını destekleyeceklerini belirtmesi, altın fiyatlarına pozitif yönde etkili olması bekleniyor.

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Gram altın                          93.2 TL
Çeyrek altın                      159.7 TL
Yarım altın                        316.5  TL      (10.00 itibariyle)
 

BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.


GÜNDEMDEKİ DİĞER HABERLER