Bakan Avcı'dan YGS öncesi uyarılar!..
Hoşgeldiniz, Bugün 15.11.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Youtube
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Bakan Avcı'dan YGS öncesi uyarılar!..

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, YGS öncesi açıklamalarda bulundu...

Bakan Avcı'dan YGS öncesi uyarılar!..
Habere Puan Ver : (9/10)
23 Mart 2014, 09:12
  
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, yarın gerçekleşecek olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi açıklamalarda bulundu.
 
Bakan Nabi Avcı, YGS’nin yarın Türkiye’de 175 merkezde ve Lefkoşa’da 6 binden fazla okulda 100 bini aşkın salonda gerçekleşeceğini ve 2 milyonu aşkın öğrencinin sınava gireceğini belirtti. Öğrencilere sınav öncesi tavsiyelerde bulunan Bakan Avcı, “Artık bugün son gün, yarın sınav. Bugün dinlensinler, maç seyretsinler, gezsinler, akşam güzelce uyusunlar. Seçim atmosferindeyiz. Sınav yapılan bütün illerimizde, ilçelerimizde siyasi partilerden de özellikle adaylardan rica ediyorum. Sokaklarda gürültülü tanıtım, kampanya müzikleri olmasın. Bunu çocuklarımızın sağlıklı bir sınav ortamında cevaplarını verebilmeleri için biraz değil epey bir sükunet istiyoruz. Çocuklarımıza, gençlerimize başarılar diliyoruz. Bu sınavlarda görev yapacak olan bütün öğretmenlerimize, öğretim görevlilerimize şimdiden teşekkür ediyorum. Bina yöneticilerimize, salon gözetmenlerimize, il koordinatörlerimize ve ÖSYM merkezinde bugüne kadar bu sınavın sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi için çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
“Özellikle anne babalara da çocuklarımızın omuzlarına çok fazla yük yüklememelerini, onlara çok fazla beklentilerle bir yük yüklememelerini özellikle rica ediyorum” diyen Bakan Avcı şunları kaydetti:
“Sınava girecek olan bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum. Sağlıklı, huzurlu, hayırlı bir sınav olmasını diliyorum. Tabi her sınav insanlarda ister istemez bir gerilim uyandırır ama artık bu yaşa gelmiş gençlerimizin bunun her şey demek olmadığını, hayatta sınavın ötesinde de şeyler olduğunu, dolayısıyla inşallah hepsi gönüllerindekine göre sonuçlar alırlar ama diyelim ki umdukları sonuç olmasa bile bunların her zaman telafisi vardır.”
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.


GÜNDEMDEKİ DİĞER HABERLER