BÜYÜK TOPLUM HAREKETİ BAŞLIYOR!
Hoşgeldiniz, Bugün 21.10.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Youtube
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
BÜYÜK TOPLUM HAREKETİ BAŞLIYOR!

Toplumun kanayan yaralarını sarmak için iddialı bir hareket doğdu...

BÜYÜK TOPLUM HAREKETİ BAŞLIYOR!
Habere Puan Ver : (8.7/10)
24 Şubat 2016, 20:09
  

Kurucularının iddalarına göre Cumhuriyet tarihinin en büyük sivil dayanışma hareketinin ilk adımı atıldı. Büyük Toplum Hareketi ismi verilen bu yeni ve bir o kadar da güçlü oluşumun resmi çalışmaları tamamlanmış durumda...

Genç iş adamı Ali Sinanoğlu ve televizyon yapımcısı Cebrail Mungan ülkenin yaşadığı problemlerden çıkabilmesi, ve iyi giden gelişmelerin daha güzel bir hale getirilmesi açısından, en önemli unsurun Türkiye'de yaşayan her insanın dil, din, ırk, etnik köken ayrımı yapılmadan bilinçli ve birlikte hareket ederek gelişme sağlanacağını düşünmüş ve toplumsal barışa katkı sağlamak açısından taşın altına ellerini koymaya karar vermişler.

Bu niyetle Türkiye'de yaşayan her bireyin hiç bir ayrım gözetmeksizin bir araya gelip çalışabileceği bir birlik oluşturdular. Büyük Toplum Hareketi ismini verdikleri oluşumun çalışmalarına başladığını yayınladıkları bir bildiri ile duyurdular.

İŞTE BÜYÜK TOPLUM HAREKETİ'NİN YAYINLADIĞI METNİN TAMAMI:

Büyük Toplum Hareketi, Türkiye’yi elbirliği ile daha güzel yarınlara taşımak için elini taşın altına koyuyor.  Genel Başkanlığını İş Adamı Ali Sinanoğlu , Genel Başkan Vekili ve Hareket Sözcülüğünü Yapımcı Cebrail Mungan’ın yaptığı Büyük Toplum Hareketi, kardeşçe, sevgiyle, el ele yaşayacağımız bir ülkenin hayalini kuruyor. Yönetim Kurulumuz adına, sivil dayanışma hareketimizin temellerinin, ülkemizin ve milletimizin bekası ve huzuru için atıldığını açıklamaktan onur duyarız. 

Büyük Toplum Hareketi; halkın ihtiyaçlarına göre kurumlarla entegre çalışabilmek için  Genel Başkan Yardımcılıkları ve Birim Başkanlıkları, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve  birimlerin altında çalışacak komisyonlar ile ülkemizdeki yedi bölgeden kanaat önderleriyle istişare kurulu oluşturdu.

Büyük Toplum Hareketi; ülke sınırları içerisinde insan ve hizmet odaklı sivil toplum faaliyetlerinin geliştirilmesini sağlamak, bu konuda çalışmalar yapmak ve aynı konuda çalışmalar yapan kurum ve kuruluşlara destek vermek için kurulmuştur. 

Büyük Toplum Hareketi; ülke ve millet birliğini gözeterek, büyük toplum olmanın gereğine uygun çalışmalar hazırlamayı ve bunları hayata geçirmeyi amaçlamaktadır. Hareketimiz, gelişmiş, kalkınmış, refah düzeyi yüksek, her yönden güvenli bir Türkiye için Batı ile Doğu arasında köprü kurmayı ilke edinmiştir.

Büyük Toplum Hareketi; halkın her kademesine ulaşarak eğitim ve öğretime dair her türlü ihtiyacın giderilmesini sağlamak amaçlı çalışmalar organize etmeyi, üniversitelerde konferanslar düzenleyerek gençlerin algı yönetimine maruz kalmamaları konusunda adımlar atmayı amaçlamaktadır. 

Büyük Toplum Hareketi, din, dil ve etnik köken farkı gözetmeksizin bütün unsurları ile Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında kardeşçe yaşamanın yolları üzerine fikirler geliştirmeyi temel amaç edinmiştir. Bu bağlamda bu oluşumun en önemli gayesi, fikir, teşvik ve destek hareketi rolü oynamaktır. Büyük Toplum Hareketi’nin siyasi partiler, siyasal ideolojiler, legal ve illegal örgütlenmelerle hiçbir ilişkisi yoktur. Kamu güvenliğimizi ve asayiş düzenimizi tehdit eden her türlü yapılanmanın karşısında olduğumuzu açıkça beyan ederiz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.


GÜNDEMDEKİ DİĞER HABERLER