Cezaevlerinde, denetimli serbestlik yasası heyecanı
Hoşgeldiniz, Bugün 18.06.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Youtube
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Cezaevlerinde, denetimli serbestlik yasası heyecanı

Denetimli Serbestlik, yasasından yararlanacak olanlar ve aileleri heyecanlı bir bekleyiş içine girdi

Cezaevlerinde, denetimli serbestlik yasası heyecanı
Habere Puan Ver : (7/10)
31 Ocak 2013, 17:43
  

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayıyla yürürlüğe giren 'Denetimli Serbestlik' yasasından yararlanacak olanlar ve aileleri heyecanlı bekleyiş içine girdi. Kocaeli'deki cezaevlerinde yaklaşık 600 kişinin yasadan yararlanacağı belirtilirken, tahliyelerin ancak işlemler tamamlandıktan sonra birkaç gün içinde başlayabileceği kaydedildi.

İzmit Kandıra Karayolu'nun 20'nci kilometresinde bulunan F Tipi Cezaevi'nin yanındaki Kocaeli Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndan da, yasanın onaylandığı açıklanınca tahliyeler beklendi. İzinli olarak çıktığı cezaevine geri dönen Murat Önkal, "Ben 5 yıl 3 ay ceza aldım.  Bir sene cezası olan 6 ay burada kalıyordu. Yasanın yürürlüğe girmesiyle 6 ay şartı da kalktı. Ben de bu yasadan faydalanacaklar arasındayım. 50 gün sonra tahliye olacağım için çok mutluyum. Yasa bir çok insanı cezaevinden kurtaracak" diyerek sevincini dile getirdi.

ELAZIĞ'DA 154 MAHKUM TAHLİYE EDİLDİ

 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Denetimli Serbestlik Yasası'nı onaylamasının ardından Elazığ Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndan akşam saatlerinde tahliyeler başladı. Elazığ'da yasanın yürürlüğü girmesiyle 154 mahkumun tahliye edildiği belirtildi.

Denetimli Serbestlik Yasası'nın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ın onaylamasının ardından cezaevlerinde hakaret, yaralama, tehdit gibi suçluların aralarında bulunduğu 1.5 yılın altında cezaları kalan mahkumların tahliyelerine başlandı. Elazığ'da yasa kapsamında 154 hükümlünün tahliye edileceği belirtilirken, bugün dosyaları tamamlanan mahkumların tahliyelerine akşam saatlerinde başlandı. Cezaevi önünde yakınları tarafından karşılanan tahliye edilen hükümlüler, büyük mutluluk yaşadıklarını dile getirdi.


 

BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

  • Toprak 21 Şubat 2014, 21:03 denetimli serbestlik 18 ay oldumu benim eşimde hapiste 30 ay cezası var suçsuz yere kamu davası yüzünden 1 aydır yatıyor denetimli serbestlik 18 ay gerçekten oldu mu kesinleşti mi?eşimin cezası 20 aya inmişti 1 yıl denetimli serbestlikten yararlanıyor 8 ay yatarı bulunmaktadır.1 aydır yatıyor bu duruma göre 18 ay oldu ise 1 ay daha yattıktan sonra çıkabilir mi?lütfen cvp vermenizi rica ediyorum.evlendik 2 ay sonra eşim hapise girdi...


GÜNDEMDEKİ DİĞER HABERLER