Erdoğan: 'Paralel yapıdan hukuk içinde hesabını soracağız'
Hoşgeldiniz, Bugün 18.11.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Youtube
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Erdoğan: 'Paralel yapıdan hukuk içinde hesabını soracağız'

Başbakan, Ordu Dernekleri Platformu’nun düzenlediği 6. Ordulular Sevgi Şöleni programına katıldı...

Erdoğan: 'Paralel yapıdan hukuk içinde hesabını soracağız'
Habere Puan Ver : (8/10)
16 Şubat 2014, 09:46
  
Burada katılımcılara seslenen Erdoğan, paralel yapıya değinerek, "Hiç endişeniz olmasın, bu paralel yapıyı nerede saklanırlarsa saklansınlar, nasıl gizlenirlerse gizlensinler bulacak, çıkaracak ve milletin huzurunda, hukuk içinde hesabını soracağız" dedi.
Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda düzenlenen 6. Ordulular Sevgi Şöleni, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti. Sevgi gösterileri ve tezahüratlarla karşılanan Erdoğan, burada programa katılan vatandaşlara seslendi. Kendisine gösterilen yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederek sözlerine başlayan Erdoğan, 21-22 Aralık tarihlerinde Ordu'ya gittiğini ve yaptıkları 632 milyon lira tutarındaki hizmet ve yatırımların açılışını yaptıklarını hatırlattı. O bölgede yaptıkları açılışların 17 Aralık darbe girişiminden sadece 4 gün sonra yapıldığını söyleyen Başbakan Erdoğan, orada da halkın kendisini bağrına bastıklarını ifade etti. Erdoğan, "Allah'a hamdolsun ki arkamızda millet var. Allah'a sonsuz şükürler olsun ki arkamızda Türkiye'nin 7 coğrafi bölgesi var, 81 vilayet var. Bizim arkamızda millet var millet" diye konuştu.
Erdoğan, bu sözleri üzerine salondan yapılan "Dik dur eğilme, millet sizinle" şeklindeki tezahürat karşısında, "Hiç endişe etmeyin, dik duracağız, dikleşmeyeceğiz" diye karşılık verdi. Başbakan Erdoğan, "Biz bu yolda sermaye çevreleriyle yürüyen bir hareket değiliz. Biz bu yolda medyayla yürüyen bir hareket değiliz. Bu kutlu yolda arkasına karanlık uluslararası çevreleri alan, onların kuklası olan, bu yolda Türkiye düşmanlarıyla yürüyen bir hareket hiç değiliz. Biz bu yola milletimizle çıktık, sizinle çıktık. Bu yolda her an milletimizle olduk, her zaman milletle yürüdük. Ve işte şimdi de sadece milletimizle yürüyoruz. Kardeşlerim, bize Allah yeter, bize millet yeter, bize Orduluların hayır duaları yeter. Bize Karadeniz'in hayır duaları, 77 milyonun, Türkiye'nin hayır duaları yeter” dedi.
Sadece Allah’a ve millete hesap vereceklerini ifade eden Başbakan Erdoğan, "Biz sadece millete hesap veririz. Sadece Allah'a hesap veririz. Başka kimseye bizim hesabımız yok. İşte onun için bizim korkumuz yok. İşte onun için bizim çekincemiz yok, tereddüdümüz yok. Hesabı millete vereceksek ben sadece milletten korkarım. Hesabımı Allah'a vereceksem ki vereceğim, sadece Allah'tan korkarım" diye konuştu.
 
Adana’da MİT TIR’larına yapılan saldırıya ilişkin yayınlanan görüntülere değinen Başbakan Erdoğan, “Bugün bir gazete, Adana'da Milli İstihbarat Teşkilatımızın TIR’larına yapılan saldırının görüntülerini yayımladı. Milli İstihbarat Teşkilatımızın mensuplarına, oradaki Milli İstihbarat Teşkilatımızın mensubu yüzbaşıya, üsteğmene, oradaki diğer personele adeta düşmanmış gibi muamele yapılıyor. MİT TIR’ları durduruluyor, şoförler tartaklanıyor. MİT personeli yere yatırılıyor. Üzerlerine silah doğrultuluyor. Bunu yapan kim? Bunu yapanlar, yaptıranlar paralel yapının emriyle hareket edenlerdir. Bunlar şirazeden çıkmışlar. Bunların kalpleri de, gözleri de, akılları da durmuş, kararmış. İşte bu görüntülerle birlikte bazı ses kayıtları da yayımlandı. Bu ülkenin polisine, savcısına, hakimine milletten değil başka yerlerden talimat geliyor. 'Her yolu kullanın' diyor. 'Gerekirse zayiat verin' diyor. 'Şu şu ülkeler bizim yanımızda, korkmayın' diyor. Kendi ülkenize ihanet edin, ülkenize zarar verin' diyor. Bugün hala paralel yapıyı görmeyenler, görmek istemeyenler varsa onlara özellikle izan, insaf, sağduyu çağrısı yapıyorum. Açık söylüyorum bu paralel yapı, Türkiye'de yaşıyor ama bu milleti zerre kadar tanımıyor. İstiklali söz konusu olduğunda, bağımsızlığı, hürriyeti söz konusu olduğunda bu millet hiç kimseye eyvallah etmez. Hiç endişeniz olmasın. Bu paralel yapıyı nerede saklanırlarsa saklansınlar, nasıl gizlenirlerse gizlensinler bulacak, çıkaracak ve milletin huzurunda, hukuk içinde hesabını soracağız" dedi.
 
Medyayı da eleştiren Başbakan Erdoğan, "Bu malum medya, Türkiye'de yaşanan tarihi gelişmeleri güya örtmeye, karalamaya, perdelemeye çalışıyor. İşte dün gece Kazakistan'da ülkemiz adına çok önemli bir hadise yaşandı. Japonya ziyaretimizde Türksat 4A uydumuzun imal edildiği fabrikaya gittik. Orada uydumuzu gördük, teslim aldık. O uydu Tokyo'dan Kazakistan'a gitti, Baykonur Uzay Üssü'nden dün gece uzaya fırlatıldı. Türkiye'nin uzaydaki uydu sayısı artık 5'e yükseldi. Bugün şöyle gazetelere bakın. Bununla ilgili bir şey göremezsiniz. Bununla ilgili pek bir şey yok. Niye? Çünkü bu onları rahatsız ediyor. Çünkü Türkiye'nin teknolojide bu kadar ileri gitmesi bunları rahatsız ediyor. Değerli kardeşlerim. Türkiye'nin ekonomisi arttıkça bunlar rahatsız oluyor. İşte bakın, ocak ayında aylık ihracat, tüm zamanların en yüksek oranına yükseldi ama yazmadılar. Yazmazlar. Aynı şekilde sanayide üretim tüm zamanların rekoru oldu. Yine yazmadılar. Yazmazlar. İşlerine gelmez. Yazsalar da yazmasalar da Allah'ın izniyle biz inşallah bu uyduyu Japon mühendis ve bilim insanlarının yanında bizim genç Türk kardeşlerimizin de katkısıyla imal ettik. Şimdi, bir tane de orada imal ediliyor ama daha sonra inşallah Ankara Kazan'da bunları imal etmeye başlayacağız. Bu da yetmez. İnşallah Türkiye'de bu hız artarak devam edecek, inşallah bu hedefe en kısa zamanda ulaşacağız."
 
"Biz hep işimize baktık. Her zaman işimize bakacağız" diyen Erdoğan, Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine muhakkak çıkaracaklarını ifade ederek, "İnsanımızı daha güçlü kılacağız. Kardeşliğimizi yüceltmek için çok daha fazla çalışacağız" şeklinde konuştu.
Gecenin sonunda Başbakan Erdoğan'a katılımından dolayı bir plaket takdim edildi. Erdoğan, daha sonra salondakilerle birlikte "Beraber yürüdük biz bu yollarda" şarkısını söyledi.
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.


GÜNDEMDEKİ DİĞER HABERLER