Facebook, WhatsApp’ı satın alıyor!..
Hoşgeldiniz, Bugün 18.11.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Youtube
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Facebook, WhatsApp’ı satın alıyor!..

Facebook, WhatsApp’a öyle bir teklif yaptı ki !

Facebook, WhatsApp’ı satın alıyor!..
Habere Puan Ver : (5/10)
20 Şubat 2014, 09:16
  
Facebook, son yıllarda çok hızlı gelişen ve akıllı telefonlarda internet aracılığıyla mesajlaşmayı sağlayan WhatsApp uygulamasını 19 milyar dolara (42 milyar lira) satın alıyor.
 
Yetkililer, Facebook’un WhatsApp’ı satın alarak mesajlaşma pazarında büyük bir yer kazanmak istediğini düşündüklerini ifade etti. Üniversiteyi yarıda bırakan, Ukraynalı göçmen olan ve Yahoo’da mühendis olarak çalışan Jan Koum ve Stanford mezunu Brian Acton tarafından kurulan WhatsApp, 5 yıl içinde 450 milyon kullanıcıya ulaşmayı başarmıştı. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ise açıklamasında WhatsApp’a olan hayranlığını dile getirerek, “Tarihte hiç kimse bunun gibi bir şey yapmadı” şeklinde konuştu. Zuckerberg 2012 yılının ortalarında da fotoğraf paylaşım sitesi Instagram’ı 1 milyar dolara satın almıştı.
 
Özellikle Kuzey Amerika, Asya ve Avrupa piyasasında akıllı telefon mesajlaşma uygulamaları alanında lider konumda bulunan WhatsApp, 2009 yılında kuruldu. Kaliforniya merkezli çalışan kuruluşun aylık kullanıcı sayısı ise 450 milyon. Tüm dünyada insanlar WhatsApp ile bir günde 19 milyar metin gönderiyor. Bunun yanı sıra WhatsApp ile günde 200 milyon sesli mesaj, 100 milyon görüntülü mesaj ve 600 milyon fotoğraf gönderiliyor
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.


GÜNDEMDEKİ DİĞER HABERLER