'Türkiye'ye yardımı keselim'
Hoşgeldiniz, Bugün 25.10.2016 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Youtube
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
'Türkiye'ye yardımı keselim'

Hristiyan Demokratlar ,yardımlarının halka biber gazı olarak döndüğü düşüncesiyle Türkiye'ye yardımı kesmeyi düşündükleri taslak için çalışıyor...

'Türkiye'ye yardımı keselim'
Habere Puan Ver : (7/10)
09 Temmuz 2013, 10:53
  
"Türkiye'ye hibe olarak aktarılan para, halka biber gazı olarak gidiyor. Bu yüzden yardımı keselim." 
Bu öneri Avrupa Parlamentosu'nda Hıristiyan Demokrat Grup üyesi parlamenterlerden.Avrupa Parlamentosu'nda ağırlıklı olarak aşırı sağ ve daha çok Fransız ve Almanların yer aldığı Hıristiyan Demokrat Grup üyesi bir grup parlamenter, Türkiye'ye mali yardımların kesilmesi için bir tasarı üzerinde çalışıyor.
 
Taslağı hazırlayan parlamenterlerin gerekçesi, "AB'den yapılan mali yardımların, halka biber gazı olarak yansıdığı" görüşü.
 
Taksim'deki gösterilerde polisin 'orantısız güç' kullanıldığına değinilen tasarı, sonbaharda genel kurula sunulacak.
 
Karar taslağına şimdilik Hıristiyan Demokrat milletvekillerinden Renate Sommer ve Rainer Wieland ve Fransız Jean-Paul Gauzes imza attı.
 
Türkiye'ye yapılacak olan mali yardımın kesilmesini talep eden aşırı sağcı parlamenterler arasında, Avusturyalı Franz Obermayr, Belçikalı Philip Claeys ve İngiliz Nick Griffin de bulunuyor.
 
Türkiye, AB'nin 2007-2013 bütçesinden 11.5 milyar euro olarak belirlediği mali yardımdan şimdiye kadar, 4.5 milyar euro civarında destek aldı.
 
AB Komisyonu sözcüsü Peter Stano, geçen hafta basın toplantısında bir gazetecinin Türkiye'ye yardımı kesecek misiniz sorusuna "Gündemimizde böyle bir konu yok" diye yanıt vermişti.
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.


GÜNDEMDEKİ DİĞER HABERLER