İşte okulların tatil olduğu iller
Hoşgeldiniz, Bugün 26.10.2016 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Youtube
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
İşte okulların tatil olduğu iller

Bazı illerde 1, bazı illerde ise 2 gün okullar tatil edildi...

İşte okulların tatil olduğu iller
Habere Puan Ver : (7/10)
09 Ocak 2013, 19:11
  

Türkiye'de etkili olan kar yağışı nedeniyle Bolu, Bartın, Van, Kilis ve Niğde'de 1 gün, Düzce, Ordu, Giresun ve Bitlis'te ise eğitime 2 gün ara verildi

Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışının devam etmesi dolayısıyla valilik kararlarıyla bazı illerde bir, bazılarında da 2 gün süreyle okullar tatil edildi.

Bolu Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 3 gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle bugün il genelinde eğitime ara verildiği anımsatılarak, kar tatilinin yarın için de 7 ilçede geçerli olacağı belirtildi.

Kıbrısçık ve Seben hariç, 7 ilçedeki anaokulu, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verileceği ifade edilen açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamileler ile sağlık kurulu raporuyla belgelendirilmiş kronik hastalığı olan personelin yarın ve 11 Ocak Cuma günü idari izinli sayılacağı belirtildi.

Bartın'da, kar yağışı nedeniyle merkez ve merkez ilçe dahilindeki tüm ilkokul, ortaokul, lise ve özel eğitim kurumlarında eğitime yarın ara verildi.

Van'da merkez ve ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle okullar, yarın tatil edildi.

Niğde Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, gazetecilere yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları dolayısıyla Niğde merkez, tüm ilçe ve köylerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verileceğini söyledi.

Kilis'te yarın ilk ve orta dereceli okullar, yaygın eğitim kurumları ile ana okulları ve kreşler tatil edilirken, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli kamu personelinin de yarın izinli sayılmasına karar verildi.

EĞİTİME 2 GÜN ARA VERİLEN İLLER

Düzce'de 3 gündür devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle dün ve bugün ara verilen eğitim, kar yağışının devam etmesi dolayısıyla yarın da yapılamayacak.

Ordu merkez ilçeye bağlı belde ve köylerdeki okullar, yarın tatil edilirken, Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çaybaşı, Gölköy, Kabataş, Kabadüz, Korgan, Kumru, Ulubey, Gürgentepe ve Mesudiye ilçelerindeki eğitime yarın ve Cuma günü ara verilmesine karar verildi.

Bitlis'te devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, yatılı ilköğretim bölge okulları dışında, Bitlis merkez ile Tatvan, Hizan ve Güroymak ilçelerinde 2 gün, Ahlat, Mutki ve Adilcevaz ilçelerindeki eğitim, bir gün süreyle yapılamayacak.

Giresun Merkez ilçeye bağlı köyler ve taşımalı eğitim gören öğrencilere ve Dereli ilçesindeki tüm okullarda, yarın ve 11 Ocak Cuma günü iki gün süreyle eğitime ara verildi.

Doğankent ve Yağlıdere ilçelerindeki tüm okullar ile Espiye, Görele, Bulancak, Çanakçı, Tirebolu ve Piraziz'de bulunan köy okulları ve taşımalı eğitim veren okullarda ise bir gün süreyle yarın eğitime ara verildi.

BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.


GÜNDEMDEKİ DİĞER HABERLER