Malatya Emniyeti'nden 'Cinsel istismar' açıklaması!..
Hoşgeldiniz, Bugün 15.11.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Youtube
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Malatya Emniyeti'nden 'Cinsel istismar' açıklaması!..

Malatya Emniyet Müdürlüğü, kentte yaşanan olaylar dolayısıyla açıkla yayınladı...

Malatya Emniyeti'nden 'Cinsel istismar' açıklaması!..
Habere Puan Ver : (8/10)
08 Kasım 2013, 14:17
  

Malatya Emniyet Müdürlüğü, kentte infiale sebep olan cinsel saldırı olayının okul bahçesindeki parkta meydana geldiğini ve burada 2 çocuğun cinsel istismara maruz kaldığını açıkladı.

Malatya Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “İlimizde 04.11.2013 günü saat 15.30 sıralarında ilkokul 2. sınıf öğrencisi 2007 doğumlu erkek B.Ö. ve teyzesinin kızı 2006 doğumlu S.C. okul müştemilatı içerisinde bulunan ancak halka açık olan oyun parkında oynadıkları esnada yanlarına gelen 2002 doğumlu suça sürüklenen erkek çocuk A.Y., oyun oynama bahanesiyle çocuklara yaklaşarak kaydırakların üzerindeki tünel şeklindeki oyuncağın içerisinde çocuklara istismarda bulunmuştur. Yapılan çalışmada A.Y. isimli erkek çocuk temin edilmiştir. Ancak yaşı 12’den küçük olduğu ve cezai ehliyeti olmadığından cumhuriyet savcısı tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılarak ailesine teslim edilmiştir. Alınan deliller herhangi bir incelemeye gerek kalmadan adli emanete ulaştırılmıştır” denildi. Emniyetin açıklamasında şu bilgiler yer aldı:

“07.11.2013 günü mağdurların ailelerinin cumhuriyet savcısı ile görüşerek ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı 183 hattını arayarak suça sürüklenen çocuğun niçin tutuklanmadığını sorgulamaya başladığı bilgisi elde edilmiştir. Suça sürüklenen 12 yaşından küçük olduğu anlaşılan ve bu sebeple cezai ehliyeti bulunmayan 07.07.2002 doğumlu A.Y., 06.11.2013 günü çıkarıldığı Cumhuriyet Başsavcılığı’nca serbest bırakılarak ailesine teslim edilmiştir. Psikolog ve sosyal çalışmacılar nezaretinde, mağdur çocuklar ve ailelerine, ayrıca suça sürüklenen çocuğun ailesine ve çocuğa danışma ve rehberlik hizmeti verilebilmesi amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Koruma İlk Müdahale ve Değerlendirme Birimi’ne yönlendirilmiştir.”

"AİLESİ TARAFINDAN ATEŞ AÇILDI"

Mahallede meydana gelen olaya ilişkin ise, “Ayrıca 07.11.2013 günü saat 21.00 sıralarında kalabalık bir grup tarafından suça sürüklenen çocuk A.Y.’nin ailesinin ikametine kalabalık bir grup tarafından taşlı saldırı yapılmış ve ikametin camları kırılmıştır. Kalabalık grubun dağılması için A.Y.’nin ailesi tarafından havaya tüfekle ateş edilmiştir. Sonrasında olay yerine gelen polis ekiplerince olay büyümeden kontrol altına alınmıştır. Konuyla ilgili ’genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması ve mala zarar verme’ kapsamında adli tahkikat devam etmektedir” denildi.

Bu arada, suçlanan çocuğun ailesinden alınarak başka güvenli bir adrese görüldüğü öğrenildi.
(İHA)
 

BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.


GÜNDEMDEKİ DİĞER HABERLER