MEB'DEN FLAŞ TEOG AÇIKLAMASI!
Hoşgeldiniz, Bugün 27.05.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Youtube
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
MEB'DEN FLAŞ TEOG AÇIKLAMASI!

MEB'den TEOG sınavında her türlü güvenlik önleminin alındığı açıklaması yapıldı...

MEB'DEN FLAŞ TEOG AÇIKLAMASI!
Habere Puan Ver : (7/10)
30 Nisan 2015, 10:54
  

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavında her türlü güvenlik önleminin alındığı açıklaması yapıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bazı medya organlarında, TEOG sınavında, bir ilde soruların bulunduğu kapalı kutunun kilidinin kırıldığı ve buna yönelik tutanak tutulduğuyla ilgili haberlerin çıktığı hatırlatıldı.

Sınav evraklarının bulunduğu kutuların çelik kilitli nakil aracıyla taşındığı, sınav evrakının çift kilitli kutularda ve kutuların içinde iki ayrı güvenlik poşeti içerisinde muhafaza edildiği belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Sınav evrakı bulunan kutular, kurye ve emniyet görevlileri nezaretinde İl Sınav Merkezlerine tutanakla teslim edilmektedir. Kimi zaman evrakların taşınması sırasında nadiren de olsa kilitlerden biri hasar görebilmektedir. Bu durum kutunun açılmasını asla mümkün kılmaz."

"Bahsi geçen ilimizde yapılan araştırmada iki kutumuzun birer kilidi taşıma esnasında hasar görmüş ve kutuların açılmadığı tutanakla tespit edilerek gereken önlemler alınmıştır. Sınav kutularından biri, ilgili okulda açılarak tek kullanımlık binaya ait güvenlik poşetinin hasarsız olduğu, alınmış olan güvenlik tedbirlerinde herhangi bir sorun olmadığı, evrakın tam olduğu tespit edilmiş ve tutanak altına alınmıştır. Diğer kutu ise güvenli bir şekilde sınav merkezinde kullanılmak üzere bekletilmektedir."

"Soruların ve sınavların güvenliğini ihlal edecek herhangi bir güvenlik zaafı söz konusu değildir. Nitekim bugün yapılan sınavlar güvenli bir ortamda gerçekleşmiş olup, yarın yapılacak sınavlar da aynı hassasiyet ile gerçekleştirilecektir" değerlendirmesi yapılan açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Kamuoyunu ve çocuklarımızı tedirgin etmeyi amaçlayan bu ve benzeri haberlerin sınav güvenlik uygulama süreçleri bilinmeden kasıtlı olarak belli merkezlerce provokasyon amaçlı hazırlandığı aşikardır. Sınavlar devam ettiğinden ilgili medya kuruluşlarını öğrencilerimizin moral ve motivasyonu açısından daha dikkatli olmaya davet ediyoruz. Bakanlığımızca sınavların güvenliği için her türlü tedbir alınmıştır. Bu tür asılsız haberler nedeni ile veli ve öğrencilerimizin herhangi bir endişeye kapılmasına gerek yoktur."

BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.


GÜNDEMDEKİ DİĞER HABERLER