Son sözü Sarıgül söyledi!..
Hoşgeldiniz, Bugün 22.10.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Youtube
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Son sözü Sarıgül söyledi!..

CHP, bazı il ve merkez ilçelerde aday göstereceği isimleri 21 saatlik toplantı maratonuyla belirledi

Son sözü Sarıgül söyledi!..
Habere Puan Ver : (5/10)
11 Şubat 2014, 10:22
  
 
 
Partide krize sebep olan Bakırköy’de Mustafa Sarıgül’ün dediği oldu ve 2005’teki Kurultay’da kavga ettiği mevcut Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen’in yerine Bülent Kerimoğlu aday gösterildi. Sert tartışmaların yaşandığı toplantılar sonrasında Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek ve yeniden aday gösterilmeyen Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi partiden istifa etti.
 
Zaman gazetesinin haberine göre; CHP yönetimi, belirlenmeyen yaklaşık 300 civarındaki belediye başkan adayını netleştirmek için önceki gün sabah saatlerinde Genel Merkez’de toplantı. Aday gösterilecek isimler, önce 7,5 saat süren Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında ele alındı. İstanbul ilçelerindeki bazı adaylar, Gürsel Tekin başta olmak üzere bazı MYK üyelerinin muhalefetine rağmen kuruldan geçti. MYK toplantısının hemen sonrasında başlayan Parti Meclisi (PM) toplantısı ise 13 saat sürdü. Dün sabah saatlerinde biten toplantıda, parti adaylarının büyük bölümü netleşti. Ancak Ankara Çankaya başta olmak üzere İstanbul ve İzmir’deki bazı metropol ilçelerde aday gösterilecek isimler üzerinde sert tartışmalar yaşandı. 2009 yılında Deniz Baykal’ın belirlediği mevcut CHP’li belediye başkanlarının önemli bir bölümünün yeniden aday gösterilmemesi dikkat çekti. PM’de, CHP’nin kalesi olarak nitelenen Ankara Çankaya’da eski başkanlardan Doğan Taşdelen’in oğlu Alper Taşdelen aday oldu. Ankara Yenimahalle’de ise mevcut başkan Fethi Yaşar yeniden yarışa girecek. CHP’nin güçlü olduğu Kadıköy’de mevcut başkan Selami Öztürk aday gösterilmedi. Kadıköy ve Çekmeköy adaylığı için MYK’ya yetki verildi.
 
Şişli’ye İnönü’nün torunu aday gösterildi
 
Mustafa Sarıgül’ün 3 dönem başkanlık yaptığı Şişli’de İsmet İnönü’nün torunu Hayri İnönü, Beyoğlu’nda Sarıgül’ün eski eşi Aylin Kotil aday gösterildi. Beşiktaş’ta İsmail Ünal’ın yerine Sarıgül’ün avukatlarından Murat Hazinedar, Bakırköy’de ise 2005’teki Kurultay’da Sarıgül’ün yumruk attığı Ateş Ünal Erzen’in yerine Bülent Kerimoğlu aday olarak belirlendi. CHP’li belediye başkanlarının görev yaptığı Edirne ve Kırklareli’nde de yeni isimler aday gösterildi. Edirne Milletvekili Recep Gürkan ve Kırklareli Milletvekili Mehmet Kesimoğlu, kendi illerinde belediye başkan adayı ilan edildi. Tekirdağ’da ise başkan adayı Kadir Albayrak oldu.
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.


GÜNDEMDEKİ DİĞER HABERLER