Zara'nın sahibi hayatını kaybetti!..
Hoşgeldiniz, Bugün 22.10.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Youtube
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Zara'nın sahibi hayatını kaybetti!..

Zara'nın patronu ve kurucusu Rosalia Mera hayatını kaybetti...

Zara'nın sahibi hayatını kaybetti!..
Habere Puan Ver : (7/10)
16 Ağustos 2013, 17:55
  
Zara'nın patronu ve kurucusu Rosalia Mera hayatını kaybetti. Kurduğu Inditex firmasını 21 milyar ciroya ulaştıran Mera kızıyla tatildeyken beyin kanamasından öldü.
 
İspanya'nın en zengin kadınlarından biri olan 69 yaşındaki Rosalia Mera beyin kanamasından hayatını kaybetti. Dünyanın en büyük hazır giyim perakende firmalarından Zara'nın patronu Rosalia Mera 69 yaşında hayatını kaybetti.
 
İspanyol El Pais gazetesinin haberine göre Rosalia Mera'nın kızıyla Minorka adasında tatildeyken beyin kanaması geçirdiği açıklandı. Rosalia Mera kişisel servetiyle de İspanya'nın en zengin kadını unvanını taşıyordu.
 
Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre Mera'nın serveti 5.5 milyar doları buluyor. Mera'nın kişisel olarak Inditex şirketinde yüzde 7'ye yakın hissesi bulunuyordu. Mera Inditex dışında biyoteknoloji, medya ve emlak işlerine de girmişti.
 
KARİYERİNE TERZİ OLARAK BAŞLAMIŞTI
 
Kariyerine terzi olarak başlayan Rosalia, daha sonrasında İspanya'nın en zengin iş kadını unvanını kazandı. Eşi Amancio Ortega ile 1972 yılında kurduğu İnditex şirketinin ikinci büyük hissedarı olan Rosalia'nın serveti Forbes ekonomi dergisine göre 4,7 milyar Euro.
 
Rosalia Mera son röportajında, kendi ayakları üstünde duran bir işkadını yerine İspanya'nın moda imparatorunun eski eşi olarak görülmekten çok rahatsız olduğunu dile getirmişti. İspanya'nın en zengin ve dünyanın üçüncü zengin işadamı Amancio Ortega'nın 43 milyar Euro servete sahip olduğu tahmin ediliyor.
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.


GÜNDEMDEKİ DİĞER HABERLER